Szanowni Klienci i Partnerzy Handlowi, 

W tym roku minęło 50 lat od czasu, kiedy z pierwotnego przedsiębiorstwa Kovotechna powstał Strojírenský zkušební ústav, s. p. (Instytut Badawczy Budownictwa, przedsiębiorstwo państwowe) (SZU). Nie chodziło zatem o założenie zupełnie nowego przedsiębiorstwa, ale założenie SZU z przedsiębiorstwa państwowego Kovotechna, które również kontynuowało tradycję poprzedniej firmy. Nasza historia zatem sięga dużo dalej, niż tylko tych 50 lat. 

Początki naszego przedsiębiorstwa sięgają już do 1898 roku, kiedy w miejscowości Jablonec nad Nisou założono Instytut Ziemski Kultywowania Przedsiębiorczości przy Izbie Handlowej i Rzemieślniczej, w 1919 roku taki sam instytut założono w Brnie. W takim układzie Instytuty funkcjonowały do 1950, roku, kiedy zostały przyłączone do przedsiębiorstwa państwowego Kovotechna. 

Autoryzację SZU uzyskał od Urzędu Normalizacji Technicznej, Metrologii i Probiernictwa Państwowego (ÚNMZ) w 1997 roku i staliśmy się w ten sposób Jednostką Autoryzowaną numer 202 (AO 202).

W 2002 roku, na podstawie zgłoszenia ÚNMZ do Komisji WE, staliśmy się Jednostką Notyfikowaną numer 1015 (NB 1015) do oceny zgodności wyrobów. 

Nasza długa historia to przede wszystkim zobowiązanie do nieustannego doskonalenia oferowanych usług, abyśmy nada byli dla Państwa poszukiwanym partnerem w zakresie probiernictwa, certyfikacji, inspekcji i szkoleń. 

Abyśmy mogli nasze usługi nieustannie ulepszać, jest dla nas bardzo ważna Państwa opinia. Jeżeli mają Państwo jakieś zastrzeżenia lub uwagi, prosimy o wypełnienie kwestionariusza TU, lub przesłanie informacji na adres e-mail szu@szutest.cz