W dniu 21.10. 2015 zorganizowaliśmy międzynarodowe seminarium, które dotyczyło głównie oceny zgodności w skali globalnej (Conformity Assessment on a Global Scale) i które odbyło się z okazji 50-lecia stosowania nazwy Strojírenský zkušební ústav.

Seminarium, w którym udział wzięło wielu osób z całego świata, z Korei, Tajwanu i Turcji, poprzez Finlandię, Belgię, Węgry, Serbię i w końcu Kolumbię, było niezwykłe wydarzenie w swoim rodzaju, które łączyło przekazywanie wiedzy, doświadczeń, różnych podejść i know-how Dalekiego i Bliskiego Wschodu, Europy i Ameryky Południowej, w tzw. sektorze "TIC" (Testing, Certification and Inspection).

Kilkanaście wykładowców przyczyniło się do rozwoju dyskusji na temat kluczowych kwestii,których wspólnym czynnikiem jest bezpieczeństwo i stabilność globalnego świata widzianego oczami organizacji, które mają na celu realizację oceny i weryfikacji zgodności między tym, co powinno się stosować, a co faktycznie istnieje.

Wśród wykładowców byli przedstawiciele Międzynarodowej Konfederacji inspekcji i certyfikacji organizacji CEOC, Pan Drewin Nieuwenhuis (sekretarz generalny) oraz Pan Simo Hassi (Prezes CEOC International), jak i nasi partnerzy i przedstawiciele zagranicznych firm z agencji SZU na świecie (SZU Słowacja, SZUTEST Turcja, SZU Korea, SZU Tajwan, SZU Węgry, SZU Balkan, a także nowo powstająca agencja w Kolumbii i Rumunii)

 

Tutaj można zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia. (21. 10. 2015)