Od 24 do 27 listopada 2015 Strojírenský zkušební ústav, s.p. (SZU) uczestniczył we współpracy z CzechTrade na Międzynarodowym Forum Przemysłowym w Kijowie (International Industrial Forum in Kiev).

Jest to jeden z największych targów na Ukrainie w dziedzinie inżynierii, obróbki metalu, urządzeń przemysłowych i sektorów związanych. Swoje produkty, nowe technologie i projekty przyjechało tutaj zaprezentować ponad 200 wystawców z całej Ukrainy i Europy.

W ciągu dwóch dni, zostało przeprowadzonych około 20 osobistych spotkań z ukraińskimi producentami, którzy są zainteresowani usługami SZU.

Między innymi odbyły się też rozmowy na temat dalszej współpracy z radcą handlowym Ambasady Republiki Czeskiej w Kijowie, Dmitrijem Černikovеm i z przedstawicielem CzechTrade na Ukrainie Mgr. Oksaną Antonenko, która w pełni uczestniczyła w przygotowywaniu i planowaniu wszystkich naszych spotkań biznesowych.

SZU również rejestrował i otrzymał oferty od kilku ukraińskich jednostek certyfikacyjnych i badawczych do współpracy w zakresie badań i certyfikacji.

Oczekujemy, że nasz udział na tych międzynarodowych targach pomoże jak ukraińskim producentom tak SZU w celu nawiązania nowych kontaktów i współpracy w tej dziedzinie.

 

. .